Norite prenumeruoti naujienas?

Naujienų prenumerata

- Įveskite vardą, pavardę, el.pašto adresą;
- Paspauskite ant vokelio ikonos;
- Štai ir viskas.

Vardas, pavardė
El. paštas
Spausdinti  |  Neformatuotas tekstas

Pranešimas žiniasklaidai

Interaktyvus savanorystės žemėlapis atskleis paramos poreikį

2012-03-19
Vilnius

Nuo šiandien pradeda veikti pirmoji internetinė savanorystės sistema www.maltieciai.lt/savanoriupasaulis, kurioje gali registruotis tie, kurie nori teikti pagalbą, ir tie, kuriems paramos reikia. Užregistruotas pagalbos šauksmas bus matomas interaktyviame raudonos spalvos Lietuvos žemėlapyje, o žalias žemėlapis rodys žmones ar organizacijas, galinčias padėti. Tai yra pirmoji tokia virtuali savanoriškos paramos registravimo sistema Lietuvoje. Ją sukūrė Maltos ordino pagalbos tarnyba.

„Šis projektas puoselėja laisvanorišką dalijimąsi su tais, kuriems pagalba yra išties reikalinga. Augant interneto vartotojų skaičiui ir plečiantis interneto skvarbai, virtuali savanorystės sistema yra labai savalaikė. Ji suteiks naujas galimybes tiek teikti paramą, tiek ją gauti pasiekiant net ir atokiausiuose Lietuvos kampeliuose gyvenančius žmones“,– teigia l.e.p. Maltos ordino pagalbos tarnybos generalinė sekretorė Rasa Stukienė.

Vienas didžiausių socialinės iniciatyvos rėmėjų – Lietuvos paštas, turintis daugiau nei 700 skyrių ir 3800 laiškininkų, palaikančių nuolatinį „gyvą“ kontaktą tiek su miesto, tiek su kaimo gyventojais. Pašto darbuotojai sistemoje padės registruoti paramos prašančius asmenis, kurie dažniausiai neturi galimybės naudotis internetu kaimo vietovėse. „Laiškininkas ne vien tik atneša laikraščius ar korespondenciją. Ypač vienkiemių gyventojai laukia jo kaip draugo, su kuriuo gali pasidalyti savo rūpesčiais. Būdami arčiausiai žmonių gebame pamatyti tuos, kuriems reikalinga pagalba, todėl nedvejodami prisijungėme prie šio projekto“, – teigia Lietuvos pašto Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Šis savanorystės projektas apima ir kitas pagalbos veiklas, kurių metu buvo suorganizuoti du praktiniai seminarai administratoriams ir dvylika savanorių mokymų Vilniuje, Kaune bei Klaipėdoje. Seminaruose buvo apmokyta apie 400 naujų savanorių darbui su vyresnio amžiaus žmonėmis, suteiktos pedagoginės-psichologinės žinios darbui su vaikais ir jaunimu. Įsteigti trys Senjorų klubai didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kuriuose buriasi akyvūs senoliai.

Projektas „Savanorių pasaulis“ vykdomas kartu su Maltos ordino pagalbos tarnybos partneriais: Socializacijos ir darbinio mokymo centru, Respublikine Kauno ligonine ir Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės parapijos „Caritu“. Skatindami savanorystės idėjų plėtrą, visuomenės atvirumą ir bendradarbiavimą tarp nevyriausybinių, valstybės ir verslo organizacijų, projekto partneriai aktyviai prisideda prie praėjusiais metais Lietuvoje pradėtų įgyvendinti Europos Sąjungos savanorystės programų, kurias finansuoja Europos Komisija.

Apie Maltos ordiną:
Maltos ordinas – seniausia pasaulyje labdaros organizacija, įkurta daugiau kaip prieš 900 metų, humanitarinius projektus dabar vykdanti 120-yje šalių. Maltos ordino padalinio Lietuvoje, Maltos ordino pagalbos tarnybos, savanoriška misija – padėti vienišiems, sergantiems senjorams, suteikti jiems paramą maistu ir slaugos priemonėmis. Maltos ordino pagalbos tarnyba Lietuvoje veikia nuo 1991 metų. Organizacija 26-iuose Lietuvos miestuose vykdo įvairius paramos projektus vienišiems nepasiturintiems senoliams, steigia vaikų dienos centrus, buria jaunimą savanoriškai socialinei veiklai.

Kontaktai žiniasklaidai:
Rasa Stukienė
L.e.p. generalinė sekretorė
Maltos ordino pagalbos tarnyba
+370 613 17949
rasa.stukiene@maltieciai.lt

           

Kiti įmonės pranešimai:
- Išdalinta daugiau nei 30 tūkst. karšto maisto porcijų skurstantiems (2012-06-27)
- Maltos ordino ambasadoriaus kvietimas į Lietuvos Respublikos ir Maltos ordino diplomatinių santykių 20–mečio paminėjimo priėmimą (2012-06-22)
- Minimas Lietuvos Respublikos ir Maltos ordino diplomatinių santykių 20-metis (2012-06-22)
- Paskirtas trečiasis Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje (2012-03-21)
- Šviesiai ir oriai senatvei paaukota beveik 200 tūkstančių (2012-01-11)