Norite prenumeruoti naujienas?

Naujienų prenumerata

- Įveskite vardą, pavardę, el.pašto adresą;
- Paspauskite ant vokelio ikonos;
- Štai ir viskas.

Vardas, pavardė
El. paštas
 
Spausdinti  |  Neformatuotas tekstas

Pranešimas žiniasklaidai

Keliaujančių į Vokietiją padaugėjo 40 procentų

2011-05-09
Vilnius

Šių metų gegužę atsivėrus Vokietijos darbo rinkai padidėjo keleivių iš Lietuvos srautas. Tarptautinės pervežimų autobusais bendrovės „Ecolines” duomenimis, šių metų kovo-balandžio mėnesiais į Vokietiją keliavo 40 proc. daugiau keleivių nei praėjusiais metais tokiu pat laikotarpiu. Reaguodami į rinkos pokyčius vežėjai ne tik padidino maršrutų skaičių į Vokietiją, bet ir atidarė naujus maršrutus į kitus šios šalies miestus.

„Ekspertai prognozavo, kad didelių emigracijos mastų į Vokietiją nebus, tačiau lyginant su važiuojančiais autobusu į Didžiąją Britaniją ar Airiją, keliaujančių skaičius šia kryptimi sparčiai didėja“, – sako „Ecolines“ Lietuvos-Lenkijos regiono vadovas Remigijus Dvareckas.

Nuo gegužės mėnesio „Ecolines” autobusais bus galima keliauti į tokius Vokietijos miestus, kaip Rostokas, Liubekas, Kylis ir Flensburgas. Nuo šių metų pradžios padidintas reisų skaičius ir Čekijos miestus Prahą bei Pilzeną. Naujas maršrutas taip pat atidaromas į Danijos Arhuso, Alborgo miestus.

„Šiuo metu į Vokietiją vykdome nuo 14 iki 18 reisų per savaitę, tačiau keleiviams, norintiems vykti į Vokietiją, jau sunku įsigyti bilietų, todėl planuojame vasarą padidinti reisų skaičių šia kryptimi apie 30 proc.”, - sako R. Dvareckas.

Pirmąjį šių metų ketvirtį „Ecolines” pervežė 25 proc. daugiau keleivių nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. R. Dvareckas teigia, didžioji dalis žmonių keliavo į Rusiją, Lenkiją, Vokietiją, Angliją, Olandiją, Belgiją.

„Nors šios šalys turi didžiausią paklausą, tačiau labiausiai prioritetine šalimi keleiviams gali tapti ir Vokietija“, – prognozuoja R. Dvareckas.

Keleivių pagausėjimą „Ecolines“ vadovai sieja ir su įdiegta patogia bilietų įsigijimo internetu sistema. Ja naudodamiesi keleiviai gali ne tik nusipirkti bilietą internetu, bet ir patys koreguoti maršrutą, pakeisti vykimo datą ar net atsisakyti kelionės. Taip pat veikia ir SMS žinučių servisas.

Pagausėję maršrutai ir keleivių skaičius skatina „Ecolines“ plėsti ir atnaujinti autobusų parką. Bendrovė per 2010 ir 2011 metus planuoja į autobusų parko atnaujinimą investuoti apie 6,9 mln. litų.

Per 2010 m. bendrovė tarptautiniais maršrutais pervežė 250 000 keleivių ir nuvažiavo 9,2 mln. kilometrų, o įmonės apyvarta sudarė 45 mln. litų.

Apie Ecolines:
Ecolines yra Latvijos privataus kapitalo bendrovė. Ecolines prekinį ženklą Lietuvoje valdo bendrovė Norma-A. Tai didžiausia tarptautinių keleivių pervežimų kompanija Lietuvoje, tarptautinėje pervežimų rinkoje veikianti nuo 1997 metų. Kompanija vykdo tiesioginius maršrutus į 15 Europos šalių: Latviją, Estiją, Lenkiją, Vokietiją, Olandiją, Belgiją, Prancūzija, Angliją, Čekiją, Slovakiją, Austriją, Vengriją, Bulgariją, Rusiją, Ukrainą. Ecolines maršrutų tinklas daugiau nei 70 miestų. Ecolines filialai Lietuvoje veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Marijampolėje. 

Išsamesnės informacijos teiraukitės:

Remigijus Dvareckas
Lietuvos - Lenkijos regiono Ecolines direktorius
Tel. +370 686 49010
El. paštas: remigijus@ecolines.lt

Lina Venskaitytė
Komunikacijos agentūra "BCP Nova media"
Tel. +370 614 17885
El. paštas lina.venskaityte@bcp.lt

         

Kiti įmonės pranešimai:
- Keleivių autobusais srautas į Lietuvą išaugo beveik dvigubai (2011-09-12)