Norite prenumeruoti naujienas?

Naujienų prenumerata

- Įveskite vardą, pavardę, el.pašto adresą;
- Paspauskite ant vokelio ikonos;
- Štai ir viskas.

Vardas, pavardė
El. paštas
Spausdinti  |  Neformatuotas tekstas

Pranešimas žiniasklaidai

Moksleivių idėjos Danijos bendraamžiams – nuo obuolių sūrio iki atrakcionų parko

2013-12-06
Vilnius

Apdovanoti Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai

Finansinio raštingumo olimpiados aukso medaliai šiais metais atiteko moksleivių komandoms iš Kupiškio, Šiaulių ir Klaipėdos. Varžydamiesi dėl nugalėtojų vardo, 1 - 12 klasių moksleiviai per du mėnesius sukūrė ir pristatė daugiau kaip 200 prekių bei paslaugų, kurios galėtų būti patrauklios Danijoje gyvenantiems bendraamžiams. Įvairaus amžiaus dalyvių nuomone, labiausiai Danijos moksleivius galima sudominti sporto, rūšiavimo, sveikos mitybos, bendravimo skatinimo ir efektyvaus mokymosi projektais. 

Jauniausiųjų amžiaus grupėje aukščiausio įvertinimo sulaukė Kupiškio „Kupos“ pradinės mokyklos 2A klasės komandos obuolių sūrio prekybos verslo planas. Vyresniųjų amžiaus grupėje geriausiu tapo Šiaulių „Gegužių“ progimnazijos 7D klasės sukurtas verslo planas – gaminti Danijos ir Lietuvos vėliavų spalvų dviračių dekoracijas, skirtas Danijos 165-ųjų Konstitucijos metinių garbei. Vyriausiųjų amžiaus grupėje laurus nuskynė Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 12H klasės komanda, pasiūliusi dviračio rėmus inovatyviai dekoruoti moderniais OLED ekranais ir naudojantis bevieliu ryšiu savo mobiliuoju telefonu keisti dviračio išvaizdą.

Šiais metais Finansinio raštingumo olimpiadoje dalyvavusios komandos demonstravo ir finansinio raštingumo, ir modernių technologijų žinias. Lietuvos moksleiviai siūlė ne tik pardavinėti rankų darbo atšvaitus ar įvairius priedus dviračiams, tačiau ir sukurti šildomus batus, apie netaisyklingą laikyseną įspėjančias kėdes bei įvairių išmaniųjų programėlių. Skirdama aukščiausius įvertinimus, Olimpiados komisija atsižvelgė ne tik į dalyvių kūrybiškumą, tačiau ir į verslo planų praktiškumą bei pagrįstumą.

Iškilmingai Danijos princo Frederiko spalio mėnesį atidaryta Olimpiada vyko dviem etapais. Pirmame etape moksleivių komandos pateikė siūlomų prekių ar paslaugų aprašymus bei skaičiavimų lenteles, o antrame kūrė originalius pristatymus. Kelią ant nugalėtojų pakylos komandoms nutiesė finansų ir švietimo ekspertų komisijos įvertinimai. Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojus šiais metais rinko Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, Finansų ministras Rimantas Šadžius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Nerijus Pačėsa ir „Danske Bank“ ekspertai.

„Plėtojame finansinio raštingumo iniciatyvas, kuriomis siekiame, kad kuo daugiau jaunų Lietuvos žmonių anksti įgautų reikalingų žinių, kaip uždirbami pinigai ir kokią vertę jie gali sukurti tiek vienam žmogui, tiek visuomenei. Tikime, jog finansiškai išprusęs jaunimas tvirčiau žengs pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius ir sukurs brandesnę visuomenę“, – sakė Finansinio raštingumo olimpiados organizatorių atstovas, „Danske Bank“ Finansų tarnybos direktorius Ramūnas Bičiulaitis.

Danijos ambasadoje šiandien apdovanotos iš viso devynios komandos – po tris iš kiekvienos amžiaus grupės. Nugalėtojus apdovanojimų ceremonijos metu taip pat sveikino ir Finansinio raštingumo olimpiados partneriai – Švietimo ir mokslo ministerija, Finansų ministerija, Lietuvos bankas, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, informacinės sistemos švietimo įstaigoms TAMO kūrėjai.

Finansinio raštingumo olimpiada Lietuvoje organizuojama trečius metus iš eilės, o joje dalyvauja įvairaus amžiaus moksleiviai iš visos Lietuvos. Šiais metais Olimpiadą tiesioginės transliacijos metu atidarė ir užduotis pristatė Danijos princas Frederikas.

2013 m. Finansinio raštingumo olimpiados nugalėtojai:

1 – 4 klasių grupė

Pirma vieta: Kupiškio „Kupos“ pradinės mokyklos 2A kl. „Jaunieji Finansininkai“;
Antra vieta: Molėtų pradinės mokyklos 3B kl. „PROTUKAI“;
Trečia vieta: Šiaulių raj. „Voveriškių“ mokyklos 2 kl. „Mes už!“

5 – 8 klasių grupė

Pirma vieta: Šiaulių „Gegužių“ progimnazijos 7D kl. „ETHOS“;
Antra vieta: VšĮ „Mokyklos vaikams“ 5B kl. „Džiaugsmai“;
Trečia vieta: VšĮ „Mokyklos vaikams“ 5 kl. „Crazy girls“.

9 – 12 klasių grupė

Pirma vieta: Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 12H kl. „HADEKsenior“;
Antra vieta: Palangos senosios gimnazijos 12 kl. „Brigada“;
Trečia vieta: Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos 12 kl. „Seaside“.

Kontaktai žiniasklaidai:

Karolina Kažukauskaitė
„Danske Bank“ Komunikacijos tarnyba
+370 699 04 011
karolina.kazukauskaite@danskebank.lt