Norite prenumeruoti naujienas?

Naujienų prenumerata

- Įveskite vardą, pavardę, el.pašto adresą;
- Paspauskite ant vokelio ikonos;
- Štai ir viskas.

Vardas, pavardė
El. paštas
 
Spausdinti  |  Neformatuotas tekstas

Pranešimas žiniasklaidai

Šviesiai ir oriai senatvei paaukota beveik 200 tūkstančių

2012-01-11
Vilnius

Savaitgalį vykęs labdaros projekto „Ištiesk gerumo ranką. Maistas ant ratų“ finalinis paramos koncertas prie ekranų sutraukė tuos, kuriems ne vis vien, kokios senatvės sulaukia garbaus amžiaus žmonės Lietuvoje. Koncerto metu paaukoti 191382 litai, kurie skirti tęsti Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) veiklą – rūpintis skurdžiai gyvenančiais mūsų šalies senoliais.

„Dovanodami gražų reginį kreipėmės į visos Lietuvos žmones su kvietimu prisidėti prie gerų darbų, – sako Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) prezidentas gydytojas Romas Abunevičius. – Paaukotos lėšos padės vykdyti paramą skurstantiems ir vienišiems senoliams. Šiemet surinkome mažiau nei praėjusiais metais, tačiau atsisakyti savo darbų neketiname. Ieškosime papildomų lėšų, kad netektų mažinti globojamų senolių skaičiaus. Ačiū visiems rėmėjams ir, žinoma, ačiū aukojusiems Lietuvos žmonėms.“

Viso renginio metu kartu su išskirtiniais Evelinos Sašenko, Donato Montvydo ir Sashos Song, Kaštoninio Vilniaus krašto choro, Lino Adomaičio, Tarptautinio Stano choro, Girmantės Vaitkutės pasirodymais vyko ir ne mažiau išskirtinis, naujas dalykas Lietuvoje: žymūs šalies žmonės skambino aukojusiems ir asmeniškai jiems dėkojo už parodytą gerumą ir paaukotus litus. Kad būtų paaukota daugiau pinigų, atlikėja Jazzu ryžosi pademonstruoti savo gebėjimą parodijuoti Lietuvos dainininkus, o pasaulio jaunimo iki 19 metų čempionas Deividas Pukis minutę mėtė į krepšį kamuolį – už kiekvieną taiklų metimą Lino Kleizos labdaros ir paramos fondas skyrė po 100 litų.

Du dešimtmečius maltiečiai savanoriai visoje Lietuvoje vykdo skurdžiai gyvenančių vienišų pensinio amžiaus žmonių globos projektus, kuriems įgyvendinti vien žmonių entuziazmo nepakanka – reikia lėšų. Žiemos švenčių laikotarpiu Maltos ordino pagalbos tarnyba organizuoja lėšų rinkimo renginius „Maltiečių sriuba “ jau šeštus metus. Paramos koncerte paaukoti pinigai – tai būsimas maistas į namus tiems, kurie jau nepajėgia ar neturi iš ko pasigaminti sau valgyti, tai slaugos priemonės ir kitoks dėmesys pasiligojusiems senoliams.
Maltiečiai savanoriai slaugo ir teikia būtiną paramą daugiau kaip 1200 senolių. Praėjusiais metais projektams „Maistas ant ratų“ ir „Savanoriška pagyvenusių žmonių slauga namuose“ per trumpuosius aukojimo numerius surinkta 565000 litų atėmus operatorių administravimo mokesčius. Už juos visus metus buvo vežamas karštas maistas labiausiai skurstantiems vienišiems senoliams 15-oje Lietuvos miestų – išdalinta daugiau kaip 108 tūkstančiai porcijų.

Aukoti senolių globos projektams vis dar galima iki sausio 22 dienos skambinant trumpaisiais numeriais 1416 (2 Lt), 1417 (5 Lt) , 1418 (10 Lt) ar rašant trumpąsias žinutes su žodžiu „sriuba“.

Apie projektą „Maistas ant ratų“:
Tai vienas seniausių Maltiečių projektų, pradėtas 1993 m. Sergantiems, vienišiems seneliams maltiečiai savanoriai kiekvieną dieną į namus atneša karšto maisto, simboliškai vadinamo sriuba. Siekiant surinkti lėšų šiam paramos projektui jau šeštus metus Maltos ordino ambasada ir Maltos ordino pagalbos tarnyba (MOPT) organizuoja kalėdinę aukų rinkimo iniciatyvą „Maltiečių sriuba“. Už akcijų metu surinktas Lietuvos žmonių aukas maltiečiai savanoriai slaugo ir teikia būtiną paramą daugiau kaip 1200 senolių. Maltos ordino grupės dabar veikia 26 Lietuvos miestuose. Šių metų iniciatyvos „Maltiečių sriuba“ rėmėjas UAB „Senukų prekybos centras”, aukojimo akciją stebi audito kompanija „Rimess”.

Apie Maltos ordiną:
Maltos ordinas – seniausia pasaulyje labdaros organizacija, įkurta daugiau kaip prieš 900 metų, humanitarinius projektus dabar vykdanti 120-yje šalių. Maltos ordino padalinio Lietuvoje, Maltos ordino pagalbos tarnybos, savanoriška misija – padėti vienišiems, skurstantiems senjorams, taip pat vaikams iš nepasiturinčių šeimų, suteikti jiems paramą maistu ar slaugos priemonėmis. MOPT Lietuvoje veikia nuo 1991 metų, maltiečių grupės net 26-iuose Lietuvos miestuose vykdo paramos projektus sunkiai besiverčiantiems pensinio amžiaus žmonėms bei vaikams iš nepasiturinčių šeimų (veikia 8 Vaikų dienos centrai). 

Kontaktai žiniasklaidai:
Dainora Mozerienė
Maltos ordino pagalbos tarnyba
Vilnius, Gedimino 56B,
tel.: +370 5 2497304
mob. +370 616 25656

     

Kiti įmonės pranešimai:
- Išdalinta daugiau nei 30 tūkst. karšto maisto porcijų skurstantiems (2012-06-27)
- Maltos ordino ambasadoriaus kvietimas į Lietuvos Respublikos ir Maltos ordino diplomatinių santykių 20–mečio paminėjimo priėmimą (2012-06-22)
- Minimas Lietuvos Respublikos ir Maltos ordino diplomatinių santykių 20-metis (2012-06-22)
- Paskirtas trečiasis Maltos ordino ambasadorius Lietuvoje (2012-03-21)
- Interaktyvus savanorystės žemėlapis atskleis paramos poreikį (2012-03-19)