Norite prenumeruoti naujienas?

Naujienų prenumerata

- Įveskite vardą, pavardę, el.pašto adresą;
- Paspauskite ant vokelio ikonos;
- Štai ir viskas.

Vardas, pavardė
El. paštas
Spausdinti  |  Neformatuotas tekstas

Pranešimas žiniasklaidai

Darbuotojai, siekdami mylimiausios įmonės titulo, pasiryžo atlikti net šuolį parašiutu (apdovanojimų nuotraukų galerija)

2016-10-27
Vilnius

Darbuotojai, dalyvaujantys projekte „Aš myliu savo įmonę”, pergalės siekė įvairiai: atskleidė ne tik kasdienybę, kurioje netrūksta humoro ir šypsenų, bet ir pasiryžo atlikti šuolį parašiutu. Beveik 5 mėnesius trukęs konkursas pasiekė finalą – paaiškėjo mylimiausios 2016 metų įmonės. Viešo balsavimo ir ekspertų komisijos sprendimu, šių metų projekto nugalėtojais savo kategorijose tapo „Vaiduokliai“, „Makalius“, „Ruptela“, „Vilniaus Duona“, „Lidl Lietuva“ ir LR Valstybės kontrolė.

„Ketvirtus metus iš eilės organizuojamas projektas kasmet suburia darbuotojus ir darbdavius į smagią akciją – kviečia išreikšti meilę savo įmonei ir kovoti dėl mylimiausios įmonės vardo. Šiais metais savo balsą dalyvėms atidavė daugiau nei 25 tūkst. darbuotojų, o dėl mylimiausios įmonės titulo varžėsi 60 kompanijų. Daugelis įmonių dalyvauja jau keletą metų iš eilės, tai dar kartą parodo, jog projekto tikslas nėra vien tik nugalėti, tai jau tampa tradicija“, – sako projekto iniciatorės, Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus.

Apdovanojimų ceremonijos metu komandos lojalumo skatinimo daugiamete patirtimi dalijosi ir „Bitė Lietuva“, kurioje dirba 700 žmonių. BITĖS Žmonių ambasados vadovė Indrė Saladžienė teigia, kad norint pritraukti ir išlaikyti geriausius darbuotojus reikia užtikrinti ne tik atitinkamą atlygį už darbą, mokymus ar išskirtines darbo sąlygas, bet ir nuolat puoselėti gerą atmosferą, kuri susideda iš dešimčių įvairių motyvavimo priemonių.

„Manome, kad darbuotojų lojalumas ir santykis su įmone tampa vis svarbesni. Pavyzdžiui, „Bitėje“ vidinė darbuotojų apklausa parodė, kad be atlygio darbuotojus ypač motyvuoja bendros ir originalios šventės, bendros komandos kelionės į Barseloną ar kruizas į Stokholmą, rūpinimasis jų sveikata, pavyzdžiui, jogos, sveiko stuburo užsiėmimai, sumokama už dalyvavimą maratone, kas rytą darbuotojai vaišinami sveikais maisto produktais, sukurtos sąlygos nuotoliniam darbui ir lanksčiam darbo grafikui, suteikiamos papildomos laisvos dienos. Daug dėmesio skiriama skatinant darbuotojus už iniciatyvą ir pasiektus tikslus, tad kelionės, pramogos ar bendri pietūs organizuojami nuolat“, – pasakoja I. Saladžienė.

Lojalumas ir jo skatinimo priemonės svarbūs įvairaus dydžio kolektyvams

Šiemet į nugalėtojų gretas didžiausių įmonių kategorijoje įstojo ir nauja Lietuvos rinkos žaidėja – per 1 600 darbuotojų turinti bendrovė „Lidl Lietuva“. „Konkursas „Aš myliu savo įmonę“ yra puiki galimybė stiprinti komandos dvasią. Juk galingiausias jos šaltinis – pati komandinė veikla, be kurios neįsivaizduojamas nei mūsų tiesioginis darbas, nei dalyvavimas tokio pobūdžio iniciatyvose. Mūsų kolektyvas kūrybiškai pasireiškė rengdamas filmuką bei, žinoma, palaikydamas darbdavį virtualiame balsavime. Didelį džiaugsmą suteikė tiek pats parengiamasis procesas, tiek jo rezultatai“, – sako įmonės „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

L kategorijoje laimėjusios ir savo drąsa nustebinusios bendrovės „Vilniaus duona“ komercijos direktorius Gražvydas Jukna pritaria, kad komandos formavimas yra nuolatinis procesas ir neatsiejama įmonės, turinčios didelį darbuotojų skaičių, dalis. Jo teigimu konkursas „Aš myliu savo įmonę“ suteikė galimybę darbuotojams dar kartą pasitikrinti kolektyvo darnumą.

XS kategorijoje laimėjusios įmonės „Vaiduokliai“ direktorė Vaida Šulniūtė ir S kategorijoje laimėjusios įmonės „Makalius“ direktorius Rimvydas Širvinskas – Makalius sutinka, kad mažas darbuotojų skaičius leidžia užmegzti glaudžius tarpusavio ryšius ir dalintis įvairiomis patirtimis ne tik darbo metu, bet ir po jo. Todėl didžiausiu iššūkiu šioms įmonėms pasirodė sutalpinti meilę savo įmonei į 2 minučių filmuką.

Jau ne pirmus metus dalyvaujanti ir šių metų M kategorijoje nugalėtoja tapusi įmonė „Ruptela“ teigia, kad darbuotojai visada labai noriai įsitraukia į šį ir panašius konkursus. „Per 2015 metų Kalėdas susibūrė „Ruptela band“ branduolys ir atliko savo pirmąjį pasirodymą. Todėl, dainos kūrimas tapo natūralia muzikinės veiklos tąsa prie kurios prisijungė ir kitus pomėgius turintys darbuotojai“, – apie vaizdo klipo idėją pasakojo personalo vadovė Neringa Smailienė.

Nominaciją „Už iniciatyvą“ gavusios LR Valstybės kontrolės personalo skyriaus vedėja Danguolė Subačienė teigia, kad mintis prisijungti prie konkurso kilo jau pernai, kai dalyvavo projekto „Aš myliu savo įmonę“ uždaromajame renginyje. „Didžiuojamės, kad esame vieni iš pirmųjų viešojo sektoriaus institucijų, išdrįsusių dalyvauti šiame konkurse. Šie metai mums itin sėkmingi – tapome pažangiausia viešojo administravimo institucija, o dabar laimėjome ir šiame projekte“, – sakė D.Subačienė.

Apie „Vaiduokliai“:

UAB „Vaiduokiai“ – tai originalių pramogų agentūra. Nuolat stengiasi stebinti išskirtinėmis naujienomis. Siūlo temines ekskursijas, orientacinius ir komandos formavimo žaidimus, žygius po naktinį mišką ir pelkėmis, degustacijas. Siekia suteikti klientams kokybiškų, originalių pramogų, naujų įspūdžių, žinių, gerų emocijų. Veiklą vykdo Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje.

Apie „Makalius“:

UAB „Traveldeals LT“ (Makalius) – įkurta 2009 m. – tai lyderiaujantis pigių kelionių internetu pardavėjas ir sparčiai augantis kelionių organizatorius Lietuvoje. Organizuoja nuo populiariausių kelionių autobusais ar įmonių bei didelių grupių išvykų iki egzotinių kelionių maršrutų. Kiekvienas Makaliaus komandos narys specializuojasi savo srityje – įmonėje dirba slidinėjimo, VIP, egzotinių bei savarankiškų kelionių ekspertai, kurie nuolat susipažįsta su siūlomais viešbučiais, šalies kultūra, papročiais ir tradicijomis. Redaktorių komanda prižiūri didžiausią kelionių portalą ir mobilią aplikaciją bei užtikrina, kad klientus pasiektų geriausi kelionių pasiūlymai bei aktualiausia informacija.

Apie „Ruptelą“:

UAB „Ruptela“ – tarptautinė įmonė, kurianti transporto stebėjimo ir kontrolės sprendimus. Veiklą pradėjusi 2007 metais, šiandien įmonė produktus eksportuoja į 116 šalių ir yra subūrusi kolektyvą, kalbantį 15 kalbų.

Apie „Vilniaus duona“:

UAB „Vilniaus duona“ – tai didžiausia ir seniausia duonos kepykla šalyje, įkurta dar 1882 m. Vilniaus mieste. Pirmąsias, malkomis kūrenamas, duonos kepimo krosnis pakeitė moderni įranga, o „Vilniaus duona“ tapo visos Lietuvos duona. Šiandien „Vilniaus duona“ priklauso kepimo įmonių lyderei Suomijoje ir Baltijos šalyse VAASAN Oy, kuri yra vienos didžiausių įmonių grupių Šiaurės Europoje „Lantmännen“, veikiančios žemės ūkio, įrengimų, energetikos ir maisto pramonėje, dalis. „Vilniaus duonos“ apyvarta 2015 m. siekė 29,7 mln. eurų.

Apie „Lidl“:

„Schwarz“ įmonių grupė, kuriai priklauso „Lidl“ parduotuvės, yra viena iš pirmaujančių mažmeninės prekybos maisto produktais įmonių Vokietijoje ir Europoje. Šiuo metu „Lidl“ veikia 30-yje pasaulio šalių. 27-iose Europos šalyse veikia per 10 000 „Lidl“ parduotuvių ir daugiau kaip 140 prekių paskirstymo centrų. Prekybos tinklas „Lidl“ šiuo metu turi apie 215 000 darbuotojų. „Schwarz“ įmonių grupė („Kaufland“, „Lidl“) nuo 2014 metų yra didžiausia mažmeninės prekybos maisto produktais įmonė Europoje ir 2015 finansiniais metais pasiekė 85,7 mlrd. eurų apyvartą.

Apie „LR Valstybės kontrolę“:

Valstybės kontrolė yra aukščiausioji valstybinio audito institucija, prižiūrinti, ar teisėtai valdomas ir naudojamas valstybės turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas, atliekanti kitas jai įstatymu pavestas funkcijas. Valstybės kontrolės veiklos forma – finansinis (teisėtumo) ir veiklos auditas. Institucijos darbuotojai vertinami kaip savo profesijos ekspertai, kurių nuomone remiamasi priimant šaliai svarbius sprendimus, ir naudingi prisidėdami prie teigiamų pokyčių viešajame sektoriuje, lemiančių visuomenės gerovę.

Papildomos informacijos galite teirautis:
Lina Venskaitytė
Ryšių su visuomene agentūra „Nova media“
Tel. +370 614 17885
El. paštas lina.venskaityte@novamedia.lt

                 

Kiti įmonės pranešimai:
- Startuoja mylimiausių Lietuvos įmonių rinkimai (2017-08-16)
- Paaiškės geriausiai darbuotojų vertinamos Lietuvos įmonės (2016-10-25)
- Dalykinio bendravimo su užsieniečiais etiketas: kaip nesuklysti? (2016-10-12)
- „Aš myliu savo įmonę“ dalyviai: projektas suteikė galimybę parodyti visiems, kokie esame (2016-09-21)
- Naujokų prisijaukinimo tradicijos: ko tikėtis įžengus į kolektyvą? (2016-08-19)